Kontakt
top
top
Kolekce Scotch and Soda
Kolekce Levi´s
top

V roce 1973 si tři angličtí bratři otevřeli na tržišti na Portobello Road v západním Londýně stánek s džínami a odstartovali tak svoji kariéru a vznik Pepe Jeans London.

Konec sedmdesátých let přinesl této značče popularitu po celé Velké Británii a v osmdesátých letech expandovala natolik, že převzala ve Spojeném království nadvládu i nad ostatními velmi oblíbenými denimovými brandy.

V dnešní době je značka známá po celém světě a ročně přibývají ve světových šířkách desítky jejích nových butiků.

Pepe jeans

D97 JEANS - ZNAČKY

Jeansová móda, která je stále fenoménem dnešní doby….. Je až neuvěřitelné, kolik lidí obléká právě tento druh oblečení zvláště značky Lee,Wrangler. Pravě tyto značky, které mají kořeny až v dávné minulosti udávají směr, kterým se jeansová móda bude ubírat. Co za novinky můžete právě nyní najít u těchto značek? Sezóní povrchové úpravy džín, nepřehlédnutelné barvy topů a v neposlední řadě střihy, které padnou každému. Džínové značky Wrangler, Lee jsou plně zásobeny zbožím právě pro Vás, stačí jen přijít a vybrat si to pravé!

Lee, Wrangler

Scotch and Soda

Pestrost je kořením života. To je motto značky Scotch&Soda, která byla založena roku 1985 v Amsterdamu. Scotch&Soda ráda vyrábí oblečení, které dobře sedí každé individualitě. Chceme, aby lidé milovali své oblečení a aby ho nosili s chutí. Výrobky Scotch&Soda mají nejvyšší kvalitu a bohaté detaily. Značce Scotch&Soda byla vlita nová krev roku 2001, když 3 noví majitelé spojili své zkušenosti a radost z výroby skvělého oblečení. Scotch&Soda představila se sezónou Jaro/léto 2002 novou kolekci. Postupně byly přidány dětské velikosti. Kolekce byly natolik úsěšné, že bylo brzy rozhodnuto o představení dámské kolekce Maison Scotch, která vstoupila na trh se sezónou Jaro/léto 2010 a v současné době představuje významnou část růstu společnosti. Malá sestra R Belle se ukázala se sezónou Jaro/léto 2011.

DŽÍNOVÝ FENOMÉN JMÉNEM LEVI’S®

Více o historii Levis zde

Více o značce Scotch and Soda zde

Více o značce Wrangler zde

Více o značce Pepe zde

Více o značce Lee zde

 

Džíny jsou stále významný trend a to je jim téměř 140 let. V roce 1873 patentovali Levi Strauss a krejčí Jacob Davis pracovní kalhoty zpevněné nýty – tehdy se zrodil džínový fenomén. Od pracovních kalhot pro zlatokopy se dostaly až na přehlídková mola. Nejznámější a nejrozšířenější džíny na světě jsou Levi’s® 501®. Prodalo se jich více než 4 miliardy kusů a časopis Time je zvolil oděvem 20. století.

Levi Strauss se narodil v roce 1829 v německém Buttenheimu. Po smrti otce odešel s matkou a sestrami do Ameriky. Už v roce 1853 otevřel v San Francisku svoji první textilní galanterii Levi Strauss & Co. s potřebami pro zlatokopy. V roce 1872 mu krejčí Jacob Davis ukázal svůj vynález – cvočky, které zpevňují kalhoty na nejvíce namáhaných místech. Neměl ale potřebný kapitál, 68 dolarů, aby vynález patentoval, tak se stali obchodními partnery a 20. května 1873 patent společně získali.  

Některé z původních pracovních levisek se zachovaly dodnes. Džíny, které se původně nazývaly waist owerall, měly jen jednu zadní kapsu s vyšitým obloukem, kapsu na hodinky a knoflíky na šle. V roce 1886 se na nich poprvé objevila kožená nášivka s obrázkem dvou koní, kteří se snaží kalhoty roztrhnout. Má znázorňovat jejich pevnost a používá se dodnes. Druhá zadní kapsa přibyla v roce 1901 a poutka na opasky se na džíny začaly přišívat až v roce 1922.

První džíny pro ženy představila značka Levi’s® v roce 1935, objevily se tehdy i na obálce časopisu Vogue.

Do Evropy se džíny a džínové bundy Levi’s® dostaly za 2. světové války s americkými vojáky. V rámci válečných úspor nití se typické oblouky na zadní kapsy pouze malovaly.

V 50. letech se džíny staly symbolem mladické revolty. Jack Kerouac, vůdce Beat Generation, nosil svoji uniformu – džíny, černý rolák a sluneční brýle. Pomohl také Hollywood, kde rebelský džínový vzhled proslavili Marlon Brando ve filmu Divoch a James Dean v Rebelovi bez příčiny.

V roce 1969 na festivalu ve Woodstocku měla na sobě většina publika levisky.

Levisky se objevily na obalech desek Bruce Springsteena Born in the U.S.A a Rolling Stones Sticky Fingers, navrženém Andy Warholem, který ostatně nenosil nic jiného než černé džíny Levi’s® 501®.

Yves Saint Laurent, když se loučil se světem módy, prohlásil, že lituje jediné věci, a to, že nevynalezl džíny.

Džíny prostě byly, jsou a budou.

Levi’s® je jedna z nejstarších a neznámějších oděvních značek na světě s obchody ve více než 110 zemích. Nová kolekce vychází z kořenů amerického stylu a historie značky a zaměřuje se především na dokonalé řemeslné zpracování, nadčasovost a jednoduchost.

V pánské kolekci džínů jsou kromě legendárních pětsetjedniček a dalších oblíbených rovných i širších střihů nové progresivní úzké střihy Levi’s® 519 Slim a ještě užší Levi’s® 510 Skinny.

Dámské džíny prošly revolucí – nové střihy Levi’s® Curve ID jsou navrženy pro různé typy postav. Celosvětový průzkum 60 000 ženských těl identifikoval tři základní tvary, pro které jsou připraveny jednotlivé střihy – Slight (pro rovnou postavu), Demi (pro normální křivky) a Bold Curve (pro výrazné křivky). Už se nestane, že by džíny neseděly nebo v pase odstávaly.

K dostání jsou i džíny s ekologickou úpravou Water<Less™, která nekompromisně propojuje styl a udržitelný rozvoj, neboť při výrobě spotřebuje o 20 až 88 % vody méně.

V aktuální kolekci najdete také topy s námořnickými proužky a nebo potisky s mořskými motivy, romantické halenky i tzv. pracovní kárované košile, hřejivé svetry z vlny i bavlny, džísky, parky, námořnické a kožené bundy z kvalitní jehnětiny, dokonce i teplé péřové. Značka Levi’s® nabízí také boty a doplňky.